Ogłoszenia parafialne

1. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie możemy się ograniczać do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje postępowanie. Pamiętajmy słowa Pana Jezusa: „[…] chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie!” (J 17,22-23).

2. W dniu dzisiejszym podczas sumy i po mszy będzie koncert kolęd i nie tylko w wykonaniu naszej Orkiestry Dętej „LUTNIA” na który serdecznie zapraszam

3. Jutro święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów.

4. We wtorek wspomnienie świętych biskupów Tytusa i Tymoteusz, najbliższych współpracowników św. Pawła Apostoła.

5. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Szkaplerznej.

6. W czwartek wspomnienie św. Tomasz z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej.

7. W dniu dzisiejszym łączymy się w modlitwie z poszkodowanymi w Chorwacji a w następną niedzielę w naszej parafii będziemy zbierać ofiary do puszek w ramach solidarności z poszkodowanymi

8. W przyszłą niedzielę przed sumą proszę, aby różaniec prowadziła Róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

Msze święte w tygodniu będą odprawiane według następującego porządku:

Kliknij na ogłoszenia ⬆ aby powiększyć.

Transmisja

W przypadku problemów z transmisją kliknij tutaj

Harmonogram transmisji internetowej z kościoła
pw. Św. Marcina Biskupa i Matki Bożej Szkaplerznej
w Zarszynie
:

środa - godz. 17:00:
transmisja Mszy Świętej

niedziela - godz. 10:00
transmisja Mszy Świętej

Wszystkie nabożeństwa odprawiane w naszej świątyni  można wysłuchać w Zarszynie i okolicach na zwykłym radioodbiorniku na częstotliwości 106 FM.

Rok 2021 - rokiem św. Józefa

Papież Franciszek rok 2021 ogłosił Rokiem św. Józefa. Uczynił to w Liście Apostolskim „Patris corde – Z ojcowskim sercem”, opublikowanym 8 grudnia 2020 roku z okazji 150. rocznicy ogłoszenia Oblubieńca Maryi Patronem Kościoła Powszechnego. W naszej wspólnocie chcemy przeżywać ten rok z całym kościołem i dlatego zachęcamy do odmawiania litanii do św. Józefa:

Litania do św. Józefa

Kyrie eleison, -- Chryste eleison, Kyrie eleison.
Chryste, usłysz nas. -- Chryste, wysłuchaj nas.
Ojcze z nieba, Boże, -- zmiłuj się nad nami.
Synu Odkupicielu świata, Boże, -- zmiłuj się nad nami.
Duchu Święty, Boże, -- zmiłuj się nad nami.
Święta Trójco, jedyny Boże, -- zmiłuj się nad nami.
Święta Maryjo, -- módl się za nami.
Święty Józefie, -- módl się za nami.
Przesławny Potomku Dawida, -- módl się za nami.
Światło Patriarchów, -- módl się za nami.
Oblubieńcze Bogarodzicy, -- módl się za nami.
Przeczysty Stróżu Dziewicy, -- módl się za nami.
Żywicielu Syna Bożego, -- módl się za nami.
Troskliwy Obrońco Chrystusa, -- módl się za nami.
Głowo Najświętszej Rodziny, -- módl się za nami.
Józefie najsprawiedliwszy, -- módl się za nami.
Józefie najczystszy, -- módl się za nami.
Józefie najroztropniejszy, -- módl się za nami.
Józefie najmężniejszy, -- módl się za nami.
Józefie najposłuszniejszy, -- módl się za nami.
Józefie najwierniejszy, -- módl się za nami.
Zwierciadło cierpliwości, -- módl się za nami.
Miłośniku ubóstwa, -- módl się za nami.
Wzorze pracujących, -- módl się za nami.
Ozdobo życia rodzinnego, -- módl się za nami.
Opiekunie dziewic, -- módl się za nami.
Podporo rodzin, -- módl się za nami.
Pociecho nieszczęśliwych, -- módl się za nami.
Nadziejo chorych, -- módl się za nami.
Patronie umierających, -- módl się za nami.
Postrachu duchów piekielnych, -- módl się za nami.
Opiekunie Kościoła Świętego, -- módl się za nami.

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, -- przepuść nam, Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, -- wysłuchaj nas, Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, -- zmiłuj się nad nami.

P: Ustanowił go panem domu swego.
W: I zarządcą wszystkich posiadłości swoich.

Módlmy się:
Boże, Ty w niewysłowionej Opatrzności wybrałeś świętego Józefa na Oblubieńca Najświętszej Rodzicielki Twojego Syna, spraw, abyśmy oddając Mu na ziemi cześć jako Opiekunowi, zasłużyli na jego orędownictwo w niebie. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Modlitwa  papieża Leona XIII do św. Józefa

Do Ciebie, święty Józefie, uciekamy się w naszej niedoli. Wezwawszy pomocy Twej Najświętszej Oblubienicy z ufnością również błagamy o Twoją opiekę. Przez miłość, która Cię łączyła z Niepokalaną Dziewicą Bogarodzicą i przez ojcowską Twą troskliwość, którą otaczałeś Dziecię Jezus, pokornie błagamy: wejrzyj łaskawie na dziedzictwo, które Jezus Chrystus nabył Krwią swoją i swoim potężnym wstawiennictwem dopomóż nam w naszych potrzebach. Opatrznościowy Stróżu Bożej Rodziny, czuwaj nad wybranym potomstwem Jezusa Chrystusa. Oddal od nas, ukochany Ojcze, wszelką zarazę błędów i zepsucia. Potężny nasz Wybawco, przybądź nam łaskawie z niebiańską pomocą w tej walce z mocami ciemności. A jak niegdyś uratowałeś Dziecię Jezus z niebezpieczeństwa, które groziło Jego życiu, tak teraz broń świętego Kościoła Bożego od wrogich zasadzek i od wszelkich przeciwności. Otaczaj każdego z nas nieustanną opieką, abyśmy za Twoim przykładem i Twoją pomocą wsparci mogli żyć świątobliwie, umrzeć pobożnie i osiągnąć wieczną szczęśliwość w niebie. Amen.

Nowenna