Ogłoszenia

29 Niedziela Zwykła 


1. „Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?” - pytanie wybrzmiewające w dzisiejszą niedzielę może znaleźć wiele odpowiedzi. Ostatecznie sprowadza się jednak do pytania o naszą duchową kondycję. Podejmujmy nieustannie trud gotowości na spotkanie z Panem. 

2. W dniu dzisiejszym o godz. 13:00 podczas Mszy św. złoci jubilaci odnowią przyrzeczenia małżeńskie. Zapraszamy rodziny do wspólnej modlitwy. 

3. Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Przypomnijmy, że został on ogłoszony przez papieża Franciszka dla uczczenia 100. rocznicy ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej. 

4. Ofiary z dzisiejszej tacy przeznaczone są na potrzeby naszej parafii. We wrześniu zebrano kwotę 4605,00 zł 

5. We wtorek na godz. 16:00 ks. wikariusz zaprasza kandydatów do LSO. 

6. W sobotę na godzinę 10:00 zapraszamy dzieci na kolejne spotkanie formacyjne i zabawy religijne. 

7. Zbliża się czas listopadowej modlitwy za zmarłych. Zadbajmy o groby naszych bliskich zmarłych. Na naszej stronie internetowej w zakładce cmentarz można zobaczyć plan cmentarza z grobami i spoczywającymi w nich zmarłymi. Wiele grobów jest nieznanych proszę o zapoznanie się z ta publikacją i identyfikację grobów, bo w przeciwnym razie będą one nowymi miejscami pochówku. 

8. W przyszłą niedzielę przed sumą proszę, aby różaniec prowadziła Róża św. Matki Teresy z Kalkuty. 

9. W przyszłą niedziele  (27 października) o godz. 17:00 w sali kina odbędzie się nieodpłatny pokaz przedstawienia o życiu i drodze do świętości św. Siostry Faustyny w wykonaniu parafian z Długiego. Podczas tego występu proszę Radę Rodziców naszej szkoły aby zorganizowali sobie zbiórkę ofiar do puszek na potrzeby funkcjonowania Rady Rodziców. 

10. W dniu dzisiejszym i w przyszłą niedzielę Rada Rodziców naszej szkoły organizuje „Akcję znicz”. Cały dochód przeznaczony jest na potrzeby dzieci. Serdecznie zapraszamy do nabywania zniczy i wspierania akcji.

11. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. 

12. Przyszła jesień opadły liście i proszę o pomoc w ich grabieniu parafian z Zarszyna w poniedziałek od godz. 10:00: 
ul. Bieszczadzka 22, 82, 166, 182, 200, 202, 226, 236, 248,
ul. Zamieście 5, 19, 
ul. Jaćmierska 2, 3, 10, 16, 30, 42, 
ul. Zielna 17, 35, 
ul. Szkolna 2, 9, 31, 33, 35, 
ul. Lipowa 12, 24, 
ul. Cicha 5, 12, 17, 
ul. Wiejska 3, 15, 18, 30, 41, 47, 
ul. Myśliwiecka 5, 
ul. Wspólna 1, 5, 
ul. Sadowa 1, 2, 
ul. Spokojna 1, 15, 25 i 30. 

Kto nie może w poniedziałek zapraszamy w sobotę od 9:00. 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: 22 X wtorek - św. Jan Paweł II (1920-2005), 
Polak, jeden z największych papieży naszych czasów.

***
Msze święte w tygodniu będą odprawiane
według następującego porządku:

Kliknij na ogłoszenia ⇫ aby powiększyć.