Zwiedzanie

Kościół parafialny w Zarszynie to zabytkowy obiekt, który zachował status materialnego świadectwa minionych wieków oraz pozostał integralną i pełnoprawną częścią czasów obecnych i przyszłych. Warto podkreślić, że świątynia jest obiektem kultu religijnego, ale także jest ważną atrakcją turystyczną regionu. Ponadto lokalizacja kościoła w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 28 sprawia, że praktycznie przez cały rok bardzo wielu turystów jadących w Bieszczady zatrzymuje się, aby zwiedzić nasz wyjątkowy obiekt. W okresie wakacyjnym kościół odwiedza wiele osób, które zamieszkiwały w Zarszynie, a teraz przebywają w innych częściach kraju, a także często mieszkają poza jego granicami (Wielka Brytania, Irlandia, USA, Kanada itp.). Dla turystów zwiedzanie tak unikatowej i zabytkowej świątyni jest możliwością zwiedzenia obiektu, który nadal pozostaje integralną i pełnoprawną częścią lokalnej wspólnoty pełniąc funkcje religijne i kulturalne. Wstęp do kościoła jest całkowicie bezpłatny w dogodnym czasie dla wszystkich zainteresowanych. Obok kościoła jest bezpłatny parking dla zwiedzających.