Odpust parafialny ku czci św. MarcinaW czwartek 11 listopada świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości - 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Ten dzień jest także dniem odpustu parafialnego ku czci świętego Marcina Biskupa. Uroczystej Mszy świętej o godz. 11:00 i przewodniczył ks. Zygmunt Żaczek ze Zgromadzenia Księży Sercanów. Następnie w procesji przeszliśmy z Najświętszym Sakramentem wokół naszej świątyni.

Natomiast w Sali Kina o godz. 16:00 mogliśmy zobaczyć przedstawienie (oparte na „Dziadach. Część II” Adama Mickiewicza) przygotowane przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich. Całe spotkanie uświetniły występy artystyczne oraz śpiewy pieśni patriotycznych w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zarszynie. Świętowanie zakończyło się poczęstunkiem rogalami świętomarcińskimi.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej.