2 Niedziela zwykła

1. Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.

2. W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata. Włączając się duchowo w to niecodzienne wydarzenie, weźmy udział może w środowej nowennie. Karteczki z przeproszeniami, podziękowaniami i prośbami można składać w szkatułce ustawionej na stoliku za ławkami.

3. W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenie i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków podczas Mszy Świętej wieczornej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 21 I poniedziałek - św. Agnieszka (291-304), dziewica, męczennica, patronuje zaręczonym, ofiarom gwałtu,

• 24 I czwartek - św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy,

• 25 I piątek - św. Paweł Apostoł (I w.), nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan,

• 26 I sobota - święci Tymoteusz i Tytus (I w.), towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.

1. Dzisiaj po Mszy św. ok godz. 10:30 będzie koncert kolęd Duetu Gajda i Michała Matuszewskiego.

2. We wtorek po Mszy św. spotkanie dla ministrantów.

3. W środę po Mszy św. zapraszamy na spotkanie Bractwo Szkaplerza Świętego i kandydatów.

4. W piątek natomiast po Mszy św. zapraszamy na spotkanie młodzież naszej parafii.

Kliknij w tabelę ↑ aby powiększyć

Koncert kolęd

W dniu 6 stycznia wystąpił w naszym kościele zespół ze Słowacji i po sumie przedstawił koncert kolęd. Już wkrótce opublikujemy zdjęcia z tego wydarzenia.