Odpust parafialny

W naszej parafii 16 lipca 2023 r. to dzień odpustu parafialnego.

***
Modlitwa do Matki Bożej Szkaplerznej w Zarszynie

Królowo Szkaplerza Świętego i Matko nasza. Zawierzam Ci moją duszę, ciało, teraźniejszość i przyszłość, szczęście doczesne i wieczne. Jak niegdyś przez dar Szkaplerza świętego ocaliłaś swój umiłowany Zakon Karmelitański, tak dzisiaj stań na drogach ludzkości dwudziestego pierwszego wieku odchodzącej od Twojego Syna.

Bądź ocaleniem dla całej ziemi, Kościoła Powszechnego, naszego narodu, parafii i każdej rodziny. Wyjednaj nam dar wytrwania w wierze ojców naszych, byśmy Cię mogli chwalić w tym nowym znaku Twojej obecności pośród nas w obecnym i następnych pokoleniach z większą skutecznością. 
Maryjo! Obecnie oddaję Ci moje myśli, modlitwy, pracę, uczucia, rozum i wolę, abyś kierowała nimi dla dobra mego i całego Kościoła. Poprzez Szatę Twoich Cnót zsyłaj na ten świat pokój i miłość Chrystusa, który żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg przez wszystkie wieki wieków. Amen.***
Dziękujemy wszystkim za pomoc w jego przygotowaniu i godnym uczczeniu Matki Bożej Szkaplerznej w tygodniu poprzedzającym uroczystości i dzisiaj.