Czas wakacji i urlopów...W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.
***
W miesiącu sierpniu nie będzie w Zarszynie Mszy św. wieczornej w niedziele i święta. Jednocześnie Msza św. będzie sprawowana w Długiem o godz. 16:00.

***
W tym tygodniu nasze prośby kierujemy do Matki Bożej Szkaplerznej. Podczas Nowenny prosimy Ją we wszystkich naszych osobistych, rodzinnych i wspólnotowych potrzebach. Zwieńczeniem będzie uroczystość odpustowa w naszej parafii w następną niedziele o godz. 11:00 - serdecznie zapraszam.W niedzielę - 16 lipca - przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. Na tej górze duchowi synowie proroka Eliasza oddawali się gorliwej modlitwie. W tan sposób narodził się zakon karmelitański, który w XII wieku ze względu na prześladowania przeniósł się do Europy. Z kultem Matki Bożej z Góry Karmel związany jest szkaplerz. W 1251 roku Maryja objawiła się Szymonowi Stockowi (generałowi zakonu karmelitów). Zapewniła wówczas, że kto będzie nosił ten znak, nie zazna ognia piekielnego. W tym dniu można przyjąć szkaplerz w naszej parafii. 
Zapraszamy serdeczniej na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela na uroczystą sumę odpustową o godz. 11:00. Chór parafialny proszę o posługę swoimi pięknymi głosami, Panie z Kół gospodyń wiejskich o zabranie obrazów, dzieci komunijne i młodsze o sypanie kwiatów i dzwonienie, panów strażaków o zabranie chorągwi i panów o posługę przy baldachimie. O prowadzenie modlitwy różańcowej przed sumą proszę Różę św. Marcina.