Uroczystości odpustoweW piątek 11 listopada przypada Święto Niepodległości i nasz odpust parafialny. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa. Aby podziękować Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość, oraz uczcić św. Marcina zapraszam na Msze Święte o godz. 8:00, 11:00 i 16:00. 
Nasz patron Św. Marcin z Tours ( żyjący w latach ok. 316-397) był żołnierz rzymskim, który po nawróceniu został biskupem i  gorliwym głosicielem Dobrej Nowiny. 

***
W związku z Odpustem proszę panów o podjęcie posługi przy baldachimie, panie z KGW przy feretronach,  a panów strażaków proszę o zabranie chorągwi. Jednocześnie proszę dwóch panów do noszenia naszych jubileuszowych chorągwi. Zapraszam do czynnego udziału orkiestrę, chór parafialny, scholę oraz ministrantów. Na zakończenie sumy wspólnie zaśpiewamy hymn narodowy. 
W tym uroczystym dniu oprowadzenie modlitwy różańcowej w tym dniu proszę Różę św. Jadwigi Śląskiej.***
Zachęcamy do zapoznania się z bardzo ciekawym artykułem dotyczącym naszego patrona św. Marcina z Tours. Artykuł został umieszczony w serwisie Polonia Christiana pod adresem: