Pierwsza Komunia Święta 2021 r.Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.

W dniu dzisiejszym grupa 25 dzieci przystąpiła po raz pierwszy do Komunii Świętej. Życzymy im z całego serca, aby przyjaźń z Jezusem trwała zawsze, a żywy przykład wiary oraz wsparcie rodziców i najbliższych pomagało im wzrastać w wierze. W Białym Tygodniu dzieci wraz z rodzicami i bliskimi będą się modliły w następujących intencjach;

 poniedziałek - za rodziców
 wtorek - za rodziców chrzestnych
 środa - za babcie i dziadziów
 czwartek - za Ojca Św., kapłanów i misje święte
 piątek - za nauczycieli i wychowawców
 sobota - zawierzenie Matce Bożej i złożenie przyrzeczeń abstynenckich.