Popielec
Dziś Środa Popielcowa, którą rozpoczynamy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8:00 i 17:00. Już na początku Wielkiego Postu zarezerwujmy sobie czas na rekolekcje wielkopostne. Postarajmy się tak zorganizować czas, by mogli w nich uczestniczyć wszyscy nasi bliscy. Bądźmy też dobrymi apostołami i podzielmy się tą informacją z sąsiadami, przyjaciółmi, znajomymi.

We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie Drogi krzyżowej o godz. 17:00. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15:30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i procesją.