Ogłoszenia parafialneUroczystość Chrystusa Króla 1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. 

2. Dziś po rannych Mszach Świętych dokonujemy wystawienia Najświętszego Sakramentu i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 

3. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej. To stowarzyszenie wiernych, a jego celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. Ważnym zadaniem jego członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru wiary i społecznego obywatelstwa Kościoła. W ten sposób Akcja Katolicka pełni misję apostolską w ścisłym związku z hierarchią Kościoła. 

4. W bieżącym tygodniu wypominki za zmarłych będziemy odprawiać wg. porządku


Data

Dzień

mieszkańcy

23.11

pon

ul. Wiejska, ul. Wrzosowa

24.11

wto

ul. Spokojna, ul. Zachodnia,
ul. Chmielna, ul. Rolna,
ul. Zamkowa, ul. Świerkowa

25.11

śro

ul. Kwiatowa

26.11

czw

ul. Zagumna, ul. Górna i ul. Lipowa

27.11

pią

ul. Słoneczna

28.11

sob

kto nie mógł wcześniej
6. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa rozpoczniemy w przyszłą niedzielę. Na rannej mszy św. poświęcimy opłatki na stół wigilijny i będzie można od przyszłej niedzieli nabyć też świecę wigilijną. 

***
W tym tygodniu patronują nam: · 24 XI wtorek - Święci Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.***
Msze święte w tygodniu będą odprawiane według następującego porządku:Kliknij na ogłoszenia ⬆ aby powiększyć.