Aktualności
W dnu 11 października 2020 r. o godz. 15:00 w Strachocinie na wzgórzu zwanym Bobolówka, abp Adam Szal poświęci rozbudowaną kaplicę polową i 9 nowych figur świętych. Ten obrzęd rozpocznie oktawę modlitw w intencji Ojczyzny i ustanie epidemii za przyczyną św. Andrzeja Boboli, który objawiając się Fulli Horak 3 maja 1938 roku powiedział: 

Ludzie nie dość gorąco i nie tak jak trzeba zwracają się do mnie. Mogę być bardzo pomocny w zażegnywaniu wielkich katastrof. Mogę nieść ulgę w cierpieniu. 

Jak skuteczna jest modlitwa do Boga za przyczyną św. Andrzej przekonali się Warszawiacy w roku 1920, którzy w obliczu zbliżających się Sowietów podjęli nowennę do Błogosławionego wówczas Andrzeja Boboli. W ostatnim dniu nowenny dokonał się Cud nad Wisłą, a Andrzej Bobola w podzięce za udział w tym cudzie został kanonizowany. 


Z taką wiarą i my pragniemy się zwrócić do św. Andrzeja w intencji naszej Ojczyzny i o ustania epidemii w miejscu, które on sam wybrał, aby go czcić. W dniu 12 października, w poniedziałek, do wzięcia udziału w tej modlitwie zaproszeni są mieszkańcy parafii z dekanatu jaćmierskiego. Jako bliscy sąsiedzi Strachociny zapraszamy Was, mieszkańców Zarszyna i Posady Zarszyńskiej do wzięcia udziału w tej modlitwie. Rozpoczniemy ją o godz. 17:00 odmówieniem różańca pielgrzymując po Bobolówce z relikwiami św. Andrzeja Boboli, a po nim kapłani odprawią Mszę św. prosząc Boga o pomoc dla siebie, naszych rodzin i parafii, oraz dla naszej Ojczyzny. 

2. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze. 

Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej specjalnie na jubileuszowy XX Dzień Papieski:
3. Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Głównym celem fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. Polecam tę zbiórkę życzliwości Parafian. 


***
Przed nami Uroczystość Wszystkich Świętych porządkując groby bliskich zmarłych pamiętajmy o zasadach ludzkiej przyzwoitości i troski o mogiły naszych bliskich. Każdy grób ma swojego opiekuna i bardzo proszę zgłosić kto się opiekuje którym grobem wysyłając na maila lub zgłoszenie telefoniczne. Możliwe jest także skorzystanie z formularza dostępnego TUTAJ
Sprawa jest ważna ponieważ mamy wiele grobów zaniedbanych i nie wiemy co dalej z ich pielęgnacją. Kolejna sprawa to brak informacji jakie osoby w danym grobie spoczywają (oznaczenie BD) i w takiej sytuacji jest prośba, aby to zgłosić w celu uzupełnienia i wprowadzenia do internetowej bazy danych.