Ogłoszenia18 niedziela zwykła 1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe. 

2. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Przypominam, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione. 

3. We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej. 

4. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich. 

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca. Codziennie przed Msza Św. jest możliwość skorzystania ze spowiedzi. W piątek od godz. 9:00 mogę odwiedzić chorych z posługa sakramentalną. Proszę, aby zgłaszać chorych osobiście. 

6. W piątek w naszym kościele odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8:00 do 18:00:

Godz. rozpocz.
Adorujący parafianie i grupy:
800
EUCHARYSTIA
830
Kwiatowa, Zagumna, Górna, Świerkowa i Zamkowa
930
Bieszczadzka od końca do poczty, Jesionowa, Poprzeczna, Wschodnia, Długa
1030
Słoneczna, Rolna, Chmielna, Wrzosowa
i Podkarpacka
1130
Bieszczadzka 1- poczty, Szkolna, Zielona i Zamieście
1230
Polna, Leśna, Cegielniana, Parkowa, Browarna, Stawowa, Modrzewiowa, Kortowa, Obszarowa, Sportowa i Łożańskiego.
1330
Zachodnia, Spokojna, Wiejska, Sadowa, Wspólna, Gołębia, Myśliwiecka i Cicha
1430
rodzice i dzieci z klasy 3 SP
1500
kandydaci do bierzmowania klasa 6 - 8
1530
Wierzbowa, Beskidzka i Rzeczna
1630
Lipowa, Jaćmierska i Zielna
1730
przychodzący na Eucharystię
1800
EUCHARYSTIA

7. W przyszłą niedzielę przed sumą proszę, aby różaniec prowadziła Róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus. 

8. Dziękuję za kwiaty do naszej świątyni Państwu Koniecznym - Bóg zapłać! 

***
W tym tygodniu patronują nam: 


· 8 VIII sobota - św. Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego - dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię przez głoszenie słowa i świadectwo życia.


*** 
Msze święte w tygodniu będą odprawiane według następującego porządku: 


Po

1500

1800

pogrzeb; + Irena Dudek. 

+ Kazimiera(f), Franciszek, Marek i Leszek Pietrzkiewicz.

Wt

1800

+ Kazimiera(f) i Tadeusz Folta

Śr

1800

+ Wiesław, Helena i Władysław.

Cz

800

1800

w int. parafian

+ Józefa Królicka – of. wnuk Mateusz z rodziną.

Pi

800

1800

+ Jadwiga Lewicka – of. rodz. Walus, Wajs i Mazurek

+ Maria Małek – of. syn Jerzy z rodziną

So

1330

1500

1630

1800

ślub Mateusz i Alina

ślub i chrzest - Wojciech i Agnieszka

chrzest

+ Jolanta, Adam, Mieczysław z rodz. Kuzian.

9 Nd

800

1000

1800

w int. budowniczych 3 ołtarza na Boże Ciało

o zdrowie dla Heleny Nowak

w int. parafian 


Kliknij na ogłoszenia ⬆ aby powiększyć.