Wielkanoc

Wielka Niedziela

1. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć, zatem przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Ojca i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością, dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, rodzinnym, społecznym, narodowym, …

2. W ramach oktawy Wielkanocy jutro przypada drugi dzień świąt - Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. będą wg porządku: 8:00, 10:00 suma i 11:30. Zadbajmy o udział we Mszy Świętej, przez środki społecznego przekazu. Zachęcam także, o ile to możliwe, do uczestnictwa we Mszach Świętych przez całą oktawę Wielkanocy, które w naszym kościele będą celebrowane o godz. 17:00 i 18:00. Będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty przez cały tydzień przed Eucharystią. 

3. W składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i godnego przeżycia świąt Wielkiej nocy: ks. diakonowi Karolowi, paniom Edycie i Elżbiecie, panu Arturowi i panom którzy przygotowali Boży Grób. Dziękuję za kwiaty i ofiary na kwiaty do Bożego Grobu - Bóg zapłać!***


Przypominamy, że nadal transmitujemy Mszę Świętą i nabożeństwa z naszej świątyni. Poza transmisją internetową istnieje również możliwość odbioru sygnału w Zarszynie i okolicach na zwykłym radioodbiorniku na częstotliwości 106 FM.
***
Harmonogram transmisji 
 z kościoła pw. Św. Marcina Biskupa
i Matki Bożej Szkaplerznej w Zarszynie
w dniach 12-13 kwietnia 2020 r:Wielkanoc:

  8:00 - transmisja Mszy Świętej
10:00 - transmisja Mszy Świętej
11:30 - transmisja Mszy Świętej

Poniedziałek Wielkanocny:

  8:00 - transmisja Mszy Świętej
10:00 - transmisja Mszy Świętej
11:30 - transmisja Mszy Świętej