Pielgrzymka parafialna - Włoskie Sanktuaria

Pielgrzymka - Włoskie Sanktuaria

KAHLENBERG – PADWA –  ASYŻ – RZYM – WATYKAN – MONTECASSINO – SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SAN ANGELO – LANCIANO – LORETO

09.02.2019 – 16.02.2019 r.

1. DZIEŃ Wyjazd w godzinach nocnych (około 1.00). Przejazd do Wiednia na Kahlenberg. Msza Św. Zwiedzanie polskiego sanktuarium gdzie zgromadzone są pamiątki po Odsieczy Wiedeńskiej. Przejazd do Azzano Decimo. (Trasa Sanok – Azzano Decimo 1300 km). Przyjazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

2. DZIEŃ Śniadanie, pakowanie bagaży, przejazd do Padwy. Zwiedzanie Bazyliki Św. Antoniego z jego grobem oraz kaplicą relikwii. Msza Św. Przejazd do Asyżu. Zwiedzanie Bazyliki Św. Franciszka i Św. Klary, spacer po mieście. Bazylika Matki Bożej Anielskiej. Obiadokolacja i nocleg.

3. DZIEŃ Śniadanie, pakowanie bagaży. Przejazd na Montecassino. Zwiedzanie Cmentarza Żołnierzy Polskich oraz Opactwa Benedyktynów. Msza Św. Przejazd do hotelu we Fiuggi. Obiadokolacja i nocleg.

4. DZIEŃ Śniadanie, przejazd do Watykanu. Msza Św. w Bazylice Św. Piotra.  Zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem  Bazyliki i Placu Św. Piotra.  Dalsze zwiedzanie miasta. Fontanna di Trevi, Koloseum, plac Wenecki, Kapitol, Bazylika Laterańska z sanktuarium Św. Schodów. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

5. DZIEŃ Śniadanie. Pakowanie bagaży.  Przejazd do Watykanu na Audiencję Generalna (przy pobycie Ojca Św. w Rzymie). Przejazd do hotelu w San Giovanni Rotondo. Obiadokolacja i nocleg.

6. DZIEŃ Msza Św. w kościele antycznym. Zwiedzanie miejsc związanych z życiem i działalnością Ojca Pio. śniadanie. Wyjazd do Monte San Angelo – miejsca objawień Michała Archanioła. Przejazd do Manfredonii. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

7. DZIEŃ Śniadanie. Pakowanie bagaży. Przejazd do Lanciano (miejsca cudu eucharystycznego). Msza Św. Przejazd do Loreto. Zwiedzanie Bazyliki i Domku Św. Rodziny. Zwiedzanie Cmentarza Żołnierzy Polskich.  Wyjazd do Polski. Przejazd nocny.

8. DZIEŃ Kontynuowanie podróży. Powrót w godzinach porannych.

Koszt pielgrzymki to 1700 zł, zaliczka w wysokości 600 zł płatna przy zapisach, pozostała kwota do 10 stycznia 2019 r.

Zapisy w parafii do 14 października 2018 r., należy podać adres, PESEL (do ubezpieczenia) i telefon kontaktowy.