Ogłoszenia
1. Wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach – wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – Jednego Boga w Trójcy Osób. 
2. Dziś z grupą dzieci z klasy IV przeżywamy dzień ich rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. Módlmy się za nie, aby miały ciągłe pragnienie spotykania się z Panem Jezusem w Komunii Świętej. Pomagajmy młodemu pokoleniu w zbliżaniu się do Pana naszym prawdziwie chrześcijańskim życiem, dobrym przykładem i odważnym świadectwem wiary. 
3. Dzisiaj również święto naszych kochanych Mam. Wyrażamy Im naszą wdzięczność przez modlitewną pamięć czy skromne upominki. Zapraszam wszystkich na nabożeństwo majowe po Mszy św., które ofiarujmy w Ich intencjach. 
4. Dzisiaj o godz. 14:30 Msza Św. w 105. rocznicę powołania do istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej z Posady Zarszyńskiej.
5. W tym tygodniu: 
- w środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej;
- w czwartek będziemy celebrować Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji, publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Białej Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 08:00 i suma o godz. 10:00. Po sumie wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy z Jezusem Eucharystycznym po ulicach naszej parafii na Posadzie Zarszyńskiej wg starego układu. Proszę o przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie domów i trasy procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszam do sypania kwiatków a chłopców do dzwonienia. Bardzo proszę Ochotniczą Straż Pożarną z Posady Zarszyńskiej o zabezpieczenie trasy procesji eucharystycznej. 
Procesje Eucharystyczne w Oktawie będą w niedzielę po sumie i w tygodniu po wieczornej Mszy Św. 
- w piątek przypada Święto Nawiedzenia NMP, ostatni dzień nabożeństw maryjnych. Zapraszam do licznego udziału w ostatnim tygodniu miesiąca. Na piątek w Oktawie Bożego Ciała, 31 maja, Metropolita Przemyski Ksiądz Arcybiskup Adam Szal, udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, zamieniając post na jałmużnę. Każdego, kto skorzysta z dyspensy w dniu 31 maja zachęca się do złożenia ofiary (jałmużny) na zakony kontemplacyjne lub na misje święte.
- w sobotę, 1 czerwca, rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. To sobotnie połączymy z różańcem wynagradzającym ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Od godz. 15:00 do 18:00 okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu przeniesiona z piątku. Różaniec odmówimy przed wieczornym nabożeństwem o 17:30. Również w sobotę dzieci, które brały udział w zbieraniu obrazków przez cały miesiąc maj, niech przyniosą plansze do kościoła. 
6. Bóg zapłać Róży Św. Marcina za prowadzenie różańca przed sumą. W najbliższą niedzielę proszę o prowadzenie tej modlitwy Różę Św. Rity. 
7. Msze św. w tym tygodniu o godz. 18:00.