Ogłoszenia
1. Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy nam swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymamy w sakramentach chrztu i bierzmowania.

2. Bóg zapłać Róży Św. Marcina za prowadzenie różańca przed sumą. W najbliższą niedzielę proszę o prowadzenie tej modlitwy Różę Św. Jadwigi Śląskiej.

3. Dzisiaj dwadzieścioro dzieci z naszej parafii ma swoje święto ponieważ zaczęły brać pełny udział we Mszy Św. przyjmując Pana Jezusa w Komunii Świętej. Tę radość obecną przedłużą na najbliższy tydzień - Biały Tydzień przychodząc świątecznie ubranymi do Kościoła, aby w czasie Eucharystii zapraszać Jezusa do siebie, do swoich serc.
Bóg zapłać Rodzicom i członkom Rodziny za pomoc dzieciom, w ciągu roku szkolnego w przygotowaniu do spowiedzi i udziału we Mszy Świętej. Bóg zapłać za dar ołtarza a także przygotowanie otoczenia kościoła i jego wnętrza.

4. Codziennie śpiewamy Litanię do Matki Bożej. Zapraszam serdecznie do tej modlitwy. Znajdźmy czas, przyjdźmy póki mamy jeszcze zdrowie i możliwości.

5. W tym tygodniu:
- w poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła
- w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
- w piątek wspomnienie Matki Bożej Wspomożenie Wiernych. Tego dnia od godz. 15:00 adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy Św. Po nabożeństwie majowym i Mszy św. próba przed Rocznicą Pierwszej Komunii Świętej. Okazja do spowiedzi od godz. 17:00.
- w najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Msza św. Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej o godz. 11:00. W niedzielę Trójcy Przenajświętszej kończy się okres Komunii Św. Wielkanocnej. O godz. 14:30 Msza św. w 105. rocznicę powołania do istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej z Posady Zarszyńskiej. Nie będzie Mszy św. o godz. 16:00.