Ogłoszenia

1. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. My mamy za co Bogu dziękować. Przede wszystkim dziękujmy Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego Wcielenia i Odkupienia. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty, lecz także i całego narodu. Dzisiaj składamy Panu Bogu dziękczynienia za sześćdziesięcioletnie kapłańskie posługiwanie  na różnych kontynentach i na różnych placówkach naszego rodaka ks. Rudolfa Zubika. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.
Po Mszy Św. o 11:00 Procesja Eucharystyczna.

2. W tym tygodniu:
- codziennie litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa
- trwa Oktawa Bożego Ciała. Każdego dnia będzie procesja eucharystyczna. Zapraszam serdecznie dzieci, młodzież i starszych do udziału w tym wielbieniu Pana Boga. W czwartek na zakończenie Oktawy Uroczystości Bożego Ciała- poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci
- w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia od godz. 11:00 wyjazd do chorych ale tych zgłoszonych w zakrystii. Od godz. 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, a od 17:00 okazja do spowiedzi. Z racji uroczystości nie obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.
- w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

3. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w najbliższą niedzielę po sumie.

4. Bóg zapłać Róży Św. Rity za prowadzenie różańca przed sumą. W najbliższą niedzielę proszę o prowadzenie tej modlitwy Różę Matki Bożej Szkaplerznej .

5. Również w najbliższą niedzielę Szkolne Koło Pomocy Uczniowskiej we współpracy ze Szkolnym Kołem Caritas oraz Samorządem Szkoły Podstawowej w Zarszynie organizuje zbiórkę pieniężną na budowę Hospicyjnego Domu Aniołków dla dzieci cierpiących z powodu chorób nowotworowych. Placówka powstaje w Kępiu Zaleszańskim, gmina Zaleszany, powiat stalowowolski. Zbiórka pieniędzy do puszek odbędzie się w niedzielę 09.06.2024 po każdej Mszy Świętej. Już dziś serdecznie dziękujemy za wsparcie.

6. Msze św. w tym tygodniu o 18:00.