Uroczystość Wszystkich Świętych

We wtorek 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem.
W naszej świątyni Msze Święte będą sprawowane o godz. 8:00, 10:00 i 11:30 z procesją na cmentarz. Po Mszy Świętej wyruszy procesja, w czasie której będziemy modlić się za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

Także w tym dniu Ochotnicza Straż Pożarna w Zarszynie pragnie nadal włączyć się w ratowanie zapomnianych pomników zarszyńskiego cmentarza i przeprowadzić kwestę na cmentarzu parafialnym w Zarszynie na ten cel. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom którzy w ubiegłym roku wsparli naszą akcję dzięki której udało się odnowić pomnik ks. Franciszka Zająca - serdeczne Bóg zapłać!

W środę, 2 listopada przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszam na Msze Święte tego dnia o godz. 8:00 i 17:00 w kościele, a o 15:00 w kaplicy cmentarnej z procesją po cmentarzu. Zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę za naszych bliskich zmarłych.

Od dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą:
-nawiedzenie cmentarza
-modlitwa za zmarłych.
Ponadto:
-brak przywiązania do grzechu,
-stan łaski uświęcającej,
-przyjęcie Komunii Świętej,
-modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

Przez cały listopad będziemy modlić się na różańcu za zmarłych polecanych w tak zwanych wypominkach. Kartki są wyłożone na stoliku (za ławkami przy gazetach) oraz w zakrystii.

Porządek modlitwy wypominkowej: