Ogłoszenia


32 Niedziela Zwykła 


1. Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość. 

2. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie. 

3. Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Uczynimy to w dniu jutrzejszym podczas uroczystości odpustowej. 

4. W związku z Odpustem proszę panie o podjęcie posługi  przy feretronach i panów przy baldachimie, a jak Orkiestra Dęta „Lutnia” zbierze się, to też miło nam będzie wsłuchać się w piękne utwory muzyczne oraz o godz. 12:00 wspólnie zaśpiewać hymn narodowy. 
Msze św. w dzień odpustu będą odprawiane o godz. 8:00, suma 11:00 i o 17:00. Na godz. 15:00 KGW, dzieci ze szkoły i Orkiestra Dęta „Lutnia” zapraszają na występy artystyczne w związku z uroczystością patrona parafii i Świętem Niepodległości. 

5. Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej w środę po Mszy św. o godz. 17:30. 

6. W sobotę na godz. 10:00 zapraszamy na kolejne spotkanie dzieci. 

7. W przyszłą niedzielę przed sumą proszę, aby różaniec prowadziła Róża św. Siostry Faustyny. 

8. Dziękuję Paniom za pomoc w porządkowaniu naszej świątyni i obejścia wokół dwie rodziny odpowiedziały pozytywnie. Panom Andrzejowi i Józefowi dziękuję za montaż dzwonka, Panu Wojciechowi za naprawienie drzwi,a  Panu Leszkowi za wykonanie i montaż uchwytu do krzyża Wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać!

9. Dziękuję za prezent serwisowy do kuchni plebańskiej i wszelkie dary jakie otrzymałem do kuchni na uroczystość odpustową - Bóg zapłać! 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: 


· 11 XI poniedziałek - św. Marcin z Tours (316-397), rzymski legionista, ojciec życia zakonnego we Francji, biskup, Patron naszej parafii,


· 12 XI wtorek - św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem, 


· 13 XI środa - święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy. 


***
W wypominkach będziemy ofiarowali Panu Bogu:
***
Msze święte w tygodniu będą odprawiane
według następującego porządku:


Kliknij na ogłoszenia ⇫ aby powiększyć.