Triduum PaschalneWIELKI CZWARTEK


Zapraszamy do udziału w Pamiątce ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa o godz. 18:00 podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej. Będziemy także towarzyszyć Jezusowi w modlitwie w Ogrojcu. Po nabożeństwie I części Gorzkich Żali rozpoczniemy adorację w kaplicy-ciemnicy do godz. 22:00.

WIELKI PIĄTEK


Ten dzień przeżyjmy modlitewnie i w skupieniu z wdzięczności za dzieło zbawienia dokonane przez Pana Jezusa w czasie swej męki i śmierci na krzyżu. Zapraszam do przychodzenia do kościoła na osobistą modlitwę przed Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie. Także w Wielki Piątek obowiązuje post ilościowy (jeden do syta od 18 roku życia do 60 roku) i jakościowy (od mięsa od 14 roku życia).
Od godz. godz. 7:00 zapraszam na modlitwę w oznaczonych godzinach razem z dziećmi szkoły podstawowej i ponadpodstawowej. Niech to będzie rodzinny czas trwania przy Panu Jezusie, pomijając przynależność do grup, stowarzyszeń, organizacji.
Plan adoracji:


Rozpoczniemy o godz. 18:00 Drogą Krzyżową, a później Liturgia Męki Pańskiej. Po przeniesieniu Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu rozpoczniemy nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia, a później odśpiewamy II i III część Gorzkich Żali. Adoracja trwać będzie przez całą noc, a ofiary składane przy adoracji są przeznaczone na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej.


WIELKA SOBOTA - WIGILIA PASCHALNA


Zachowajmy post także tego dnia, aby uszanować tradycję i lepiej przygotować się do świętowania zmartwychwstania Pana Jezusa. 
Od godz. 7:00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu według powyższego planu. Zapraszam na modlitwę w oznaczonych godzinach razem z dziećmi szkoły podstawowej i ponadpodstawowej. Niech to będzie rodzinny czas przy Panu Jezusie, pomijając przynależność do grup, stowarzyszeń, organizacji.
Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o  godz. 19:00.  Przynosimy świece, zabezpieczone przed kapiącym woskiem. Proszę przynieść własne naczynia z wodą do poświęcenia. Po nabożeństwie nie będzie już adoracji.

Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny o godz. 9:00, 10:00 i 11:00.

***
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Msza Święta rezurekcyjna z procesją o godz. 6:00.
Proszę przygotować wszystko według ustalonego porządku. Druga Msza Św. będzie o godz. 11:00. Natomiast nie będzie Mszy Św. popołudniowej.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

Msze św. o godz. 8:00 i 11:00.