Wielki Post 2024 r.Środą Popielcową rozpoczynamy 40 - dniowy Okres Wielkiego Postu. Msze święte o godz. 7:00 oraz 17:00.
W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze) oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ilościowego zobowiązani są wierni pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach. W Środę Popielcową rozpoczynają się także Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty, które potrwają do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu.
Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą rekolekcje święte zaplanowane od 15 do 18 lutego 2024 r.


***
Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17:00 oraz na nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 15:30.
Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać łaskę odpustu zupełnego.