Wielkanoc 2023
1. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć! Zatem przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłością Ojca i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do Domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. A ogarnięci Bożą miłością, dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza społecznym, narodowym i międzynarodowym. Współczesność ciągle domaga się od nas świadectwa, że rzeczywiście tylko na Chrystusie i Jego zwycięstwie nad wszelkim złem, na głoszonej przez Niego prawdzie, sprawiedliwości i miłości można budować lepszą przyszłość.

2. Korzystając z okazji, kieruję słowa serdecznego podziękowania ku wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała piękną i godną oprawę. Dziękuję Pani kościelnej i służbie ołtarza wraz z klerykiem Janem i wszystkim którzy od Niedzieli Palmowej włączyli się do posługi Słowa Bożego, Panu organiście, chórowi parafialnemu i scholi za piękne śpiewy, Strażakom z Zarszyna i Posady Zarszyńskiej za przygotowanie Grobu Pańskiego i pełnienie straży przy Panu Jezusie, Paniom z KGW za posługę przy feretronach, Panom za posługę przy baldachimie, Orkiestrze Dętej „Lutnia”, oraz wszystkim Paniom za smakołyki Wielkanocne dostarczone na plebanię. Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać!

3. W ramach oktawy Wielkiej Nocy jutro drugi dzień świąt - Wielkanocny Poniedziałek. Msze św. będą odprawiane o godz. 8:00, 10:00 i 11:30. Pamiętajmy, że nasza radość i cała przedświąteczna krzątanina miały swój powód przede wszystkim w wydarzeniach męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Zatem zadbajmy o udział we Mszy Świętej. Zachęcam także, o ile to możliwe, do uczestnictwa w Mszach Świętych przez całą oktawę Wielkanocy.

4. W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku, może przechadzki czy przejażdżki, pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu.

5. W środę 12 kwietnia zapraszam na nowennę do MB Szkaplerznej, a następnie na spotkanie Bractwo Świętego Szkaplerza.

6. W czwartek po Mszy św. wieczornej ok godz. 18:30 zapraszam na spotkanie Radę duszpasterską.

7. W piątek, 14 kwietnia, przypada nasze narodowe Święto Chrztu Polski ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 roku dla upamiętnienia chrztu Polski datowanego właśnie na dzień 14 kwietnia 966 roku. Była to przecież niezwykle doniosła decyzja Mieszka I, która uznawana jest za początek Państwa Polskiego. A z racji trwającej oktawy Wielkanocy tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ok godz. 18:30 zapraszam na spotkanie z Biblią. W Sanoku rozpoczynają się Spotkania dla Młodych z Archidiecezji Przemyskiej i potrwają do niedzieli Bożego Miłosierdzia.

8. W sobotę o godz. 10:00 rozpoczną się w naszej parafii katechezy dla kandydatów do małżeństwa. Serdecznie zapraszam młodych do udziału w tych katechezach.

9. W przyszłą niedzielę - drugą niedzielę Wielkanocy będziemy obchodzili jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Różaniec odmówmy indywidualnie. Rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia. Tego dnia o godz. 15:00 będzie Eucharystia i nabożeństwo, a o godz. 16:00 będzie w Domu Kultury w Zarszynie (dawna Sala Kina) przedstawienie pt. „Umęczon pod Pońskim Piłatem” - w wykonaniu grupy teatralnej „Mała scena wielkich serc” z Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Krośnie - serdecznie zapraszam.