Niedziela Palmowa


1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami w czasie Mszy Świętej o godz. 10:00. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia. Dziś także przypada 12. rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. Pamiętajmy o tych, którzy wówczas zginęli.

2. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Szkaplerznej. Rozważanie tajemnicy chrztu Pańskiego będzie podczas liturgii Wielkiej Soboty.
3. W Wielkim Tygodniu będziemy przeżywali największe tajemnice naszego zbawienia: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Niech będzie to czas naszego zamyślenia nad relacją do Boga i aktywnego udziału w celebracjach Triduum Paschalnego, które stanowi centrum roku liturgicznego.

4. Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Ta celebracja upamiętnia ustanowienie sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony w procesji do kaplicy adoracji. Za śpiew hymnu „Sław, języku, Tajemnicę” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Adoracja w naszej świątyni potrwa do godz. 22:00. w Wielki Czwartek przypada także ustanowione przez Sejm RP święto Chrztu Polski. Dziękując Bogu za dar wiary, módlmy się, abyśmy byli wierni chrześcijańskiemu powołaniu.

5. Wielki Piątek jest dniem śmierci Chrystusa. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale trwa na modlitwie, rozważając mękę i śmierć Zbawiciela. O godz. 9:00 zapraszam na Drogę krzyżową i adorację szczególnie dzieci ze Szkoły Podstawowej. O godz. 15:00 koronka do Miłosierdzia Bożego i rozpoczęcie nowenny do Miłosierdzia Bożego. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża rozpocznie się o godz. 18:00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie procesyjnie przeniesiony do grobu Pańskiego. 
Wszystkie druhny i druhów z OSP zapraszam do adoracji przy Bożym Grobie. Zaproszenie do adoracji kieruję także do róż różańcowych, wszystkich rodziny i stanów według porządku zamieszczonego w gablocie i na stronie parafialnej Adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim potrwa do Wielkiej Soboty do godz. 19:00. Ofiary składane tej nocy i całą sobotę do krzyża są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.

6. W Wielki Piątek wszystkich między 18. a 60. rokiem życia obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie trzech posiłków, w tym jednego do syta. Osoby, które ukończyły 14 lat, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Zapraszam serdecznie na adorację do Pana Jezusa w grobie Pańskim. O godz. 15:00 kolejny dzień nowenny do Miłosierdzia Bożego. W oczekiwaniu na radość poranka wielkanocnego trwajmy w zadumie nad śmiercią Zbawiciela. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny o godz. 9:00, 10:00 i 11:00. Tego dnia przypada 95. rocznica urodzin papieża seniora Benedykta XVI. W naszej modlitwie dziękujmy za jego posługę w Kościele i wypraszajmy mu obfitość Bożych darów.

8. W najbliższą niedzielę będziemy celebrować uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Świętowanie rozpoczniemy już w sobotę Mszą Wigilii Paschalnej o godz. 19:00. To najbardziej uroczysta Msza Święta w roku liturgicznym, nazywana „matką wszystkich liturgii”. Serdecznie zapraszam wszystkich do licznego udziału w tej celebracji. W niedzielę o godz. 6:00 Msza Święta poprzedzona procesją rezurekcyjną. Pozostałe Msze Święte o godz. 10:00 i 11:30.

9. Spotkanie służby liturgicznej (ministrantów, lektorów) i wszystkich, którzy chcą aktywnie włączyć się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego w środę o godz. 17:00.

10. W Poniedziałek Wielkanocny o prowadzenie modlitwy różańcowej proszę Różę św. Agaty.

11. Program spowiedzi wielkopostnych:

DATA:

GDZIE:

CZAS SPOWIEDZI:

11.04

Pon.

Wzdów

  900 - 1200 oraz
1500 - 1700

Jasionów

1000 - 1200 oraz
1500 - 1700

Strachocina

1000 - 1200 oraz
1500 - 1700

12.04

Wto.

Trześniów

1000 - 1200 oraz
1500 - 1700

Zarszyn

1500 - 1600

Msza Św.

1630 - 1800


***
Msze święte w tygodniu będą odprawiane według następującego porządku:


Kliknij na wykaz ⬆ aby powiększyć