Ogłoszenia


1 Niedziela Wielkiego Postu
1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.

2. Pomocą w dobrym przeżyciu będzie ks. diakon Jakub Pomykała, który rozpoczyna w naszej parafii praktykę diakońską.

3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie Drogi krzyżowej o godz. 17:00. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 15:30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w Gorzkich Żalach, a także w Drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

4. Już dziś informujemy, że rekolekcje parafialne 12 – 15 marca w 5 niedzielę Wielkiego Postu. Otoczmy modlitwą kaznodzieje i zaplanujmy sobie czas, prace i obowiązki w taki sposób, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych.

5. W dniu jutrzejszym 22 lutego święto Katedry św. Piotra Apostoła.

6. Wykonane zostały prace związane z elektryfikacją wieży, wymieniono urządzenia sterujące dzwonami i wymienione zostały wszystkie przewody. W salce katechetycznej zostały zmienione piecyki gazowe i zamontowana została terma elektryczna do podgrzewania wody na czas sprzątania kościoła.

7. Dziękuję paniom, które ufundowały nowe obrusy - Bóg zapłać.

8. W zakrystii można nabyć słoiczek miodu i świecę - paschalik - potrzebną na Liturgię Wielkiej Soboty. Datki ofiarne składane za te "rekwizyty" są pomocą w funkcjonowaniu dzieł Caritas naszej Archidiecezji.

9. W przyszłą niedzielę przed sumą proszę, aby różaniec prowadziła Róża św. Maksymiliana Marii Kolbe.

10. W przyszłą niedzielę w Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbierane będą ofiary do puszek Ad Gentes.

11. Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Zarszynie przypomina, że do końca lutego trwa rekrutacja dzieci do oddziału przedszkolnego (3, 4, 5 i 6-cio latki) oraz do klasy pierwszej (7-latki). Dokumenty do pobrania na stronie internetowej szkoły i w sekretariacie.


***
Msze święte w tygodniu będą odprawiane według następującego porządku:Kliknij na wykaz ⬆ aby powiększyć.