Życzenia Wielkanocne


Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Moi kochani, goście przybywający do naszej parafii oraz wszyscy sympatycy i słuchacze, którzy od pierwszej soboty kwietnia  słuchacie naszego radia internetowego i radia naziemnego na 106 FM, wierni parafianie, bracia i siostry.

Przed nami najważniejsze dni w roku liturgicznym. To czas Świętego Triduum Paschalnego: Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota i ten najważniejszy dzień NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. Fundament i podstawa naszej wiary chrześcijańskiej.
W liturgii Słowa Wigilii Paschalnej usłyszymy:

«Wy się nie bójcie! Gdyż wiem, że szukacie Jezusa Ukrzyżowanego. Nie ma Go tu, bo zmartwychwstał, jak zapowiedział.».

Oto miejsce gdzie leżał. Nie ma Go tu.

Ten fakt od 20 wieków jest przypominany wszystkim pokoleniom.

W obecnym roku 2020, roku przestępnym który przejdzie do historii jako szczególny okres. Czas strachu, lęku bojaźni, pustych kościołów, wyludnionych ulic, placów zabaw, lasów, parków, a wszystko to za sprawą pandemii koronawirusa jaka opanowała cały świat.

W tej sytuacji przychodzi nam pochylać się nad tajemnicą Zmartwychwstania i słowami: Wy się nie bójcie! Podobnych słów użył święty Jan Paweł II u początku swojego pontyfikatu w 1978 roku: Nie lękajcie się!, którego setną rocznicę urodzin dla świata będziemy obchodzić w maju.


Często do odwagi zachęcał Prymas Wyszyński - którego beatyfikacja będzie w czerwcu br. - w swoich kazaniach: „lepiej jest, gdy Naród wierzy, niż gdyby nie wierzył, że umacnianie wiary bardziej służy jedności narodu, aniżeli jej niszczenie.”

I ja proboszcz tej parafii zachęcam: nie bójcie się i zaufajcie Bogu. Przyjdźcie na wyznaczone przez siebie godziny i minuty, aby trwać z Nim i w Nim naszym Panu i Zbawicielu.

Przeżyjemy te święta inaczej, ale przeżyjmy je głębiej. Bardziej dojrzale, bo jest to takie ważne wydarzenie i doświadczenie naszego życia i naszych czasów. I na zakończenie przeżyjmy w zdrowiu, w rodzinnym i domowym zaciszu z nadzieją, że zaraza ustąpi i spotkamy się znowu -  w niedługim czasie - razem w naszej pięknej świątyni, na naszych ulicach, w szkole, w zakładach pracy i z naszymi rodzinami.

Chrystus Zmartwychwstał!
Prawdziwy Bóg na świat powstał.