Ogłoszenia


6 niedziela zwykła


1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje nadchodzących dni. Niech On działa w naszych sercach, wówczas codzienność wypełni się dobrem. 2. Pamiętajmy też, że tylko czerpiąc obficie ze stołu słowa Bożego i stołu eucharystycznego, zostajemy uzdrowieni i umocnieni, aby świadczyć o Chrystusie wśród tych, do których On nas posyła. Pamiętajmy, że w każdym spotkaniu drugi człowiek potrzebuje naszej miłości. 

3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po Mszy św. spotkanie z Bractwem Szkaplerza Świętego. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian, zwłaszcza czcicieli Matki Najświętszej, która poprzez swój udział w dziele może wyprosić nam u Bożego tronu potrzebne łaski. 


4. W sobotę, 22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez Świętego Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu. Święto to jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci Świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali postawieni jako pasterze całego Kościoła powszechnego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o papieżu Franciszku. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom. 

5. W przyszłą niedzielę, 23 lutego - ostatnią niedzielę lutego, rozpocznie się 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nałogiem oraz ich rodziny. 

6. W przyszłą niedzielę przed sumą proszę, aby różaniec prowadziła Róża św. Jadwigi Królowej. 


*** 
Inne ogłoszenia: 

➤ Nastąpiła niewielka korekta godzin odprawiania Mszy św. w niedziele i uroczystości. Od 1 marca nowy układ godziny przedstawia się następująco: 
- 8:00, 10:00 i 16:00 - w okresie październik - marzec, 
- 8:00, 10:00 i 18:00 - w okresie kwiecień - wrzesień. 

➤ Został założony nowy rachunek bankowy w banku w Sanoku. Nr rachunku jest podany na stronie internetowej, a w niedługim czasie zostanie podane też na blankietach. 

Bank Pekao 96 1240 2340 1111 0010 9685 6540 

➤ Stowarzyszenie LKS w Zarszynie zaprasza wszystkich mieszkańców do działania na rzecz sportu w Zarszynie na zebranie sprawozdawczo-organizacyjne, dzisiaj na godz. 15:00 do budynku klubu przy ul. Sportowej 5. ***

Msze święte w tygodniu będą odprawiane według następującego porządku:


Kliknij na ogłoszenia ⇫ aby powiększyć.