Orszak Trzech KróliGmina Zarszyn i Gminny Ośrodek Kultury w Zarszynie serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców do udziału w Orszaku Trzech Króli, który odbędzie się 6 stycznia 2020 roku i przejdzie ulicami miejscowości Zarszyn. 

Orszak to uliczne jasełka, które łączą się z pielęgnowaniem tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. 

To wydarzenie rozpocznie się Mszą Św. sprawowaną o godz. 11:00 w Kościele parafialnym pw. św. Marcina Biskupa i Matki Bożej Szkaplerznej w Zarszynie. Po Mszy nastąpi przejście ulicami Zarszyna: ul. Bieszczadzka, ul. Jaćmierska, ul. Szkolna. 
Punktem docelowym będzie Dom Kultury w Zarszynie, gdzie odbędzie się przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Zarszynie pt. „Śpiewaj i tańcz ziemio cała dla Jezusa” oraz koncert Orkiestry Dętej „Lutnia” w Zarszynie. Każdy, kto weźmie udział w Orszaku Trzech Króli, otrzyma koronę oraz śpiewnik orszakowy. 

Już dzisiaj organizatorzy serdecznie zachęcamy do udziału w uroczystym i radosnym Orszaku Trzech Króli a tym samym zapraszamy do wspólnego kolędowania.