Ogłoszenia3 Niedziela Zwykła1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc chorym na trąd, aby byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.


2. Dzisiejsza niedziela decyzją papieża Franciszka jest Niedzielą Słowa Bożego. Wypada ona w tym okresie roku liturgicznego, w którym jesteśmy wezwani do wzmocnienia więzi z wyznawcami judaizmu oraz do modlitwy o jedność chrześcijan.

3. Dziś przypada też Dzień Islamu – prośmy Trójjedynego Boga – Pana wszystkich narodów, o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, choćby przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w Eucharystii oraz pierwszosobotnim nabożeństwie, szczególnie kandydatów przygotowujących się do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

5. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie - Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

6. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 rozpoczniemy Jerycho Różańcowe specjalnym nabożeństwem w godzinie miłosierdzia, a następnie będzie Eucharystia i dyżury adoracyjne. Zwracam się z prośbą o przyjęcie do domu na nocleg czterech pań, które będą uczuwać nad bezkolizyjnym przebiegiem adoracji.

8. W przyszłą niedzielę przed sumą proszę, aby różaniec prowadziła Róża św. Agaty.

9. KPP w Sanoku informuje o wzmożonych atakach na domy osób starszych metodą na wnuczka lub policjanta. Bądźmy czujni w tej sprawie. Zobacz komunikat Komendy Powiatowej Policji w Sanoku.


10. Decyzją ks. Abpa Adama z dniem 31 stycznia ks. Krzysztof przestanie pełnić funkcję wikariusza i katechety w naszej parafii i z dniem 1 lutego będzie pełnił funkcję kapelana w szpitalu w Krośnie. Bóg zapłać za pracę i posługę w naszej wspólnocie parafialnej. Na dalsze dni życia kapłańskiego w nowym miejscu i na nowym odcinku posługi życzę błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi.

***

W tym tygodniu patronują nam: · 28 I wtorek - św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła.


· 31 I piątek - św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel zgromadzenia salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży.***
Msze święte w tygodniu będą odprawiane według następującego porządku:
Kliknij na ogłoszenia ⇫ aby powiększyć.