Alleluja, Jezus żyje!

My wszyscy, którzy otrzymaliśmy chrzest zanurzający w Chrystusa Jezusa, zostaliśmy zanurzeni w Jego śmierć. Zatem przez chrzest zanurzający nas w śmierć zostaliśmy razem z Nim pogrzebani po to, abyśmy i my postępowali w nowym życiu - jak Chrystus powstał z martwych dzięki chwale Ojca.
(Rz 6. 3-4)

Czas świąt Wielkiejnocy dla ludzi wiary to szczególny okres do przypomnienia sobie swojej tożsamości i korzeni. Zmartwychwstanie Jezusa jest fundamentem naszego trwania przy Nim i zwieńczeniem całej ziemskiej wędrówki Zbawiciela. Gdyby Jezus nie zmartwychwstał na próżno byłaby nasza wiara w Eucharystię, Jego naukę – Ewangelię.

Za pośrednictwem tego wielkiego dobrodziejstwa jakim jest internetu pragnę wszystkim wierzącym parafianom w kraju i poza jej granicami, a utożsamiających się z naszą parafią przekazać z serca płynące życzenia.

Niech Zmartwychwstały Chrystus prowadzi po drogach świata drogami wiary, dodaje sił, aby o Nim dawać autentyczne świadectwo życia. Przywiązania - jak to często słyszę - do tradycji zarszyńskiej i przekazywania jej dzieciom, młodzieży i napotkanym osobom szczególnie tych bliskich sercu i z kręgów innej kultury.

W roku poświęconym Duchowi Świętemu życzę, aby każdy i każda z was drodzy rodacy został napełniony owocami Ducha Świętego: Miłość, Radość, Pokój, Cierpliwość, Łaskawość, Dobroć, Uprzejmość, Cichość, Wierność, Skromność, Wstrzemięźliwość i Czystość.

Chrystus Zmartwychwstał - prawdziwie zmartwychwstał !

ks. Zdzisław Babiarz