Ksiądz Edward Sandałowski

Ks. Edward Sandałowski urodził się w Zarszynie w dniu 12 X 1875 r. w rodzinie mieszczańskiej. Po ukończeniu gimnazjum w Sanoku wstąpił do Seminarium Duchownego w Przemyślu. Święcenia kapłańskie otrzymał 8 VI 1999 r. z rąk bpa Ł. Soleckiego. Jako neoprezbiter został skierowany na wikariat w Głogowie Małopolskim, a następnie (1903 r.) do kolegium wikariuszy katedralnych. W cztery lata później (1907 r. ) objął probostwo w Sarzynie, gdzie zasłynął jako działacz społeczny (założył m. in. Kasę Stefczyka i straż pożarną). W 1912 r. przeniósł się na probostwo do Albigowej. W 1926 r. otrzymał prezentę kapituły katedralnej na kanonię gremialną. Pełnił również funkcje w Kurii Biskupiej. W związku z chorobą w IV 1944 r. opuścił Przemyśl i zamieszkał w Albigowej. Zmarł 13 II 1945 r. i spoczął na cmentarzu w tejże miejscowości.