Cmentarz

Porządkując groby bliskich zmarłych pamiętajmy o zasadach ludzkiej przyzwoitości i troski o mogiły naszych bliskich. Każdy grób ma swojego opiekuna i bardzo proszę o zgłoszenie kto opiekuje się danym grobem wysyłając na maila lub poprzez zgłoszenie telefoniczne. Możliwe jest także skorzystanie z formularza dostępnego TUTAJ
Sprawa jest ważna ponieważ mamy wiele grobów zaniedbanych i nie wiemy co dalej z ich pielęgnacją. Kolejna sprawa to brak informacji jakie osoby w danym grobie spoczywają (oznaczenie BD) i w takiej sytuacji jest prośba, aby to zgłosić w celu uzupełnienia i wprowadzenia do  internetowej bazy danych.

Regulamin cmentarza parafialnego w Zarszynie

Wyszukiwarka Geocmentarz jest modułem, który pozwala na odszukanie miejsca spoczynku osób pochowanych na naszym cmentarzu.

Po wpisaniu nazwiska (lub części nazwiska) osoby zmarłej otrzymamy wynik wyszukiwania ze wskazaniem miejsce gdzie spoczywają dane osoby.

Indeks osób znajdujący się w bazie danych jest wynikiem prac inwentaryzacyjnych, jakie miały miejsce w roku 2019. W tym czasie firma Geocmentarz dokonała inwentaryzacji grobów na naszym cmentarzu w zakresie pomiarów geodezyjnych wszystkich grobów, stworzeniu dokumentacji fotograficznej nagrobków oraz utworzeniu bazy danych osób pochowanych. W celu lepszej identyfikacji i łatwiejszego odszukania miejsca na terenie cmentarza istnieje możliwość zobaczenia fotografii nagrobka oraz wydrukowania wyniku wyszukiwania pokazanego aktualnie na mapie.

Wszelkie uwagi dotyczące funkcjonowania modułu jak również ewentualne poprawki prosimy zgłaszać drogą elektroniczną pod adres: parafiazarszyn@wp.pl

Aby przejść do wyszukiwarki kliknij tutaj lub na baner zamieszczony poniżej.

Parafialny cmentarz rzymskokatolicki w Zarszynie, usytuowany jest po prawej stronie drogi prowadzącej do Sanoka. Właścicielem cmentarza jest parafia. W jego centralnej części usytuowana jest zabytkowa kaplica poświęcona rodzinie Kazimierza Ostaszewskiego, rotmistrza kawalerii, właściciela Zarszyna w latach 1842-1845. Tuż obok nagrobki przedstawicieli rodziny Wiktorów.

Staraniem wspólnoty parafialnej w 2012 roku  została zbudowana kaplica cmentarna