IV Niedziela Adwentu

1. Bóg zapłać tworzącym Różę MB Częstochowskiej za prowadzenie różańca przed sumą. W najbliższą niedzielę proszę o poprowadzenie tej modlitwy tworzących Różę Św. Marcina.

2. Dzisiaj wieczorem rozpoczniemy świętowanie Wigilii Bożego Narodzenia. Zachowajmy tradycję polską powstrzymując się od mięsnych pokarmów.

Wigilię rozpocznijmy modlitwą, odczytaniem fragmentu Pisma św. o Narodzeniu Jezusa Chrystusa a potem składając sobie życzenia cieszmy się swoją obecnością i sięgając do książeczek śpiewajmy kolędy i pastorałki.

Zapraszamy o północy na Pasterkę. Kto w dzień Bożego Narodzenia będzie dwa razy na Mszy św. może dwa razy przyjąć Komunię Świętą.

3. W dzień Bożego Narodzenia Msze św. będą o: 8:00, 10:00 i 11:30. W takim samym układzie będą w Święto św. Szczepana oraz niedzielę 31 grudnia 2023.
W Boże Narodzenie za udział w Papieskim błogosławieństwie Urbi et Orbi - Miastu i Światu, transmitowanym przez środki przekazu, będzie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. W dniu 26 grudnia 2023 r. (wtorek) w Święto św. Szczepana poświęcenie owsa na każdej Mszy św.

5. W środę Święto św. Jana Ewangelisty i Apostoła. Po Mszy św. - nabożeństwo do Matki Bożej Szkaplerznej.

6. W czwartek wspominamy Świętych Młodzianków, męczenników.

7. W piątek Msza św. rano o godz. 7:00.

8. W niedzielę najbliższą obchodzimy Uroczystość Św. Rodziny i zakończenie roku kalendarzowego Mszą św. o godz. 11:30 i stosownym nabożeństwem.

9. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom choinek i tym wszystkim, którzy je ubrali oraz przygotowali szopkę i dekoracje świąteczne.

Kliknij, aby powiększyć.

Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości
i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,
szatana i inne duchy złe,
które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,
mocą Bożą strąć do piekła.
Amen.