Ogłoszenia


1. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.

2. Sierpień to miesiąc licznych pielgrzymek do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich na pielgrzymi szlak z Zarszyna do Strachociny 16 sierpnia jako dziękczynienie za jubileusz parafialny, a także do włączenia się w dzieło pielgrzymowania duchowego.

3. Jutro 1 sierpnia przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu. Wspomnienie Św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, założyciel wspólnoty redemptorystów

4. We wtorek dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu

5. w śro. 03.08 - zapraszam na Mszę św. i nowennę do Matki Bożej Szkaplerznej.

6. W czwartek przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Będzie to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca. Modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 18:00.

7. Kolejny piątek będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Msza Święta wotywna o godz. 18:00. Po niej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. od godz. 9:00 odwiedzę chorych w domach z posługa sakramentalną, od godz. 16:30 możliwość spowiedzi św. jest to dzień adoracji Najsw. Sakramentu od godz. 15:00 do 21:00.


godz.:

adorujący parafianie i grupy:

1500

Wystaw. Najśw. Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia

ul. Bieszczadzka, Długa, Jesionowa, Poprzeczna, Wschodnia, Zamieście i Zielona

1600

ul. Browarna, Cegielniana, Kortowa, Leśna, Łożańskiego, Modrzewiowa, Obszarowa, Polna, Parkowa Sportowa i Stawowa

1700

Cicha, Gołębia, Jaćmierska, Lipowa, Myśliwiecka, Szkolna, Wspólna i Zielna

1800

EUCHARYSTIA oraz nabożeństwo I piątku miesiąca

1900

Beskidzka, Rzeczna, Słoneczna, Wierzbowa i Wrzosowa

2000

Chmielna, Górna, Kwiatowa, Podkarpacka, Rolna, Sadowa, Spokojna, Świerkowa, Zamkowa, Zachodnia, Zagumna i Wiejska

2030

różaniec odmawiają i prowadzą obecni

2100

Apel Jasnogórski i zakończenie adoracji
8. W sobotę będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. To wydarzenie zanotowane na kartach Ewangelii było zapowiedzią naszej przyszłości - życia wiecznego, oglądania na wieki Boskiego Oblicza.

9. W następną niedzielę 7 sierpnia od godz. 9:00 do sumy wystawienie Adoracja Najśw. Sakramentu. O prowadzenie modlitwy różańcowej proszę Różę bł. Anny Jenke. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.


***
Msze święte w tygodniu będą odprawiane według następującego porządku:


Kliknij na wykaz ⬆ aby powiększyć