Ogłoszenia parafialne


5 Niedziela Wielkanocna

1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.

2. Rozpoczęliśmy maj - miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o godz. 18:00 Msza św., a następnie nabożeństwo majowe, na które serdecznie zapraszam.3. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Dziękujmy Bogu za niezwykłe wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny Królowej, a także prosimy Ją, aby wyjednała nam łaskę pamięci, że należymy do narodu, który ma tak wspaniałą Orędowniczkę w niebie. Niech więc nasze życie, nasze codzienne świadectwo głębokiej wiary będzie czytelnym znakiem dla innych narodów i ludów. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział, że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. Porządek Mszy św. w tym dniu będzie niedzielny.

4. Naród Polski wielokrotnie doświadczał szczególnej opieki Matki Bożej, np. podczas potopu szwedzkiego. Po cudownej obronie Jasnej Góry król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 r. uroczystym aktem oddał naszą ojczyznę pod opiekę Matki Bożej i ogłosił Ją Królową Korony Polskiej. Papież Pius XI ustanowił święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, które jest obchodzone 3 maja dla upamiętnienia uchwalenia Konstytucji 3 maja. Jan XXIII ogłosił Maryję Królową Polski i główną patronką kraju.


5. We wtorek 4 maja Kościół wspomina św. Floriana żołnierza, męczennika, patrona strażaków.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy Świętej pomodlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W tym dniu wspominamy św. Apostołów Filipa i Jakuba. 
Na godz. 16:30 zapraszam na spotkanie naszych ministrantów.

7. W tym tygodniu okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą św., a w pierwszy piątek będziemy mogli przyjąć Komunię Świętą wynagradzającą Najświętszemu Sercu Jezusa.
Tego dnia od godz. 9:00 odwiedzę chorych - będzie to spowiedź i Komunia Św. Wielkanocna. Proszę zgłosić osoby chętne w zakrystii lub telefonicznie. 

Po Mszy Świętej o godz. 8:00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 18:00:

Godz. rozpocz.

Adorujący parafianie i grupy

800

EUCHARYSTIA

nabożeństwo pierwszego piątku.

830

Bieszczadzka 1- poczty, Szkolna, Zielona i Zamieście

930

Słoneczna, Rolna, Chmielna, Wrzosowa i Podkarpacka

1030

Zachodnia, Spokojna, Wiejska, Sadowa, Wspólna, Gołębia, Myśliwiecka i Cicha

1130

Polna, Leśna, Cegielniana, Parkowa, Browarna, Stawowa, Modrzewiowa, Kortowa, Obszarowa, Sportowa i Łożańskiego.

1230

Lipowa, Jaćmierska i Zielna

1330

Wierzbowa, Beskidzka i Rzeczna

1430

Bieszczadzka od końca do poczty, Jesionowa, Poprzeczna, Wschodnia, Długa

1530

Kwiatowa, Zagumna, Górna, Świerkowa i Zamkowa

1630

kandydaci do bierzmowania

1700

rodzice i dzieci z klasy 3 SP

1730

uczestnicy Eucharystii

1800

EUCHARYSTIA8. W sobotę 8 maja Kościół wspomina św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

9. W przyszłą niedzielę przed sumą proszę, aby różaniec prowadziła Róża Niepokalanego Poczęcia NMP.