Ogłoszenia1. Bóg zapłać tworzącym Różę Św. Ojca Pio za prowadzenie różańca przed sumą. W najbliższą niedzielę proszę o prowadzenie tej modlitwy tworzących Różę Niepokalanego Poczęcia NMP.

2. Dzisiaj Światowy Dzień Chorego i jednocześnie rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Pomyślmy nad podjęciem zobowiązania powstrzymania się albo ograniczenia od korzystania ze wszystkiego co zabiera wolność człowiekowi. I tutaj jest nie tylko alkohol ale również narkotyki, marnowanie czasu na telewizję, radio, Internet, komputer, telefon itd. Módlmy się także za osoby zniewolone, uzależnione, trwające w nałogach.
3. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy 40- dniowy Okres Wielkiego Postu.
W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze) oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ilościowego zobowiązani są wierni pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach. W Środę Popielcową rozpoczynają się także Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty, które potrwają do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu. 
Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą rekolekcje święte, które rozpoczniemy w najbliższy czwartek i nabożeństwa wielkopostne.


Program Rekolekcji Wielkopostnych 

Czwartek 15.02.2024 r.:
17:00 Msza św. z kazaniem okolicznościowym
20:00 Apel Jasnogórski

Piątek 16.02.2024 r.:
09:30 Kl. 1-4 Szkoły Podstawowej
10:30 Kl. 5-8 Szkoły Podstawowej
15:00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
17:00 Droga Krzyżowa i Msza św. z nauką ogólną

Sobota 17.02.2024 r.:
08:00 spowiedź dla chorych i starszych
09:00 Msza św. z nauką dla starszych i chorych z namaszczeniem
17:00 Msza św. z nauką ogólną
Nauka stanowa dla młodzieży (od kl. 8 włącznie)

Niedziela 18.02.2024 r.:
08:00 Msza św. z nauką ogólną
Nauka stanowa dla małżonków
11:00 Msza św. z nauką ogólną
Nauka stanowa dla małżonków
15:30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
16:00 Msza św. i zakończenie rekolekcji

Przed każdą Mszą św. okazja do spowiedzi

4. Zapraszam serdecznie na Drogę Krzyżową w piątki o godz. 17:00 oraz na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 15:30. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać łaskę odpustu zupełnego.

5. Od najbliższej niedzieli główna Msza Św. będzie sprawowana tylko o godzinie 11:00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 10:00.


***
Intencje mszalne
Kliknij, aby powiększyć.


***
Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości
i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,
szatana i inne duchy złe,
które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,
mocą Bożą strąć do piekła.
Amen.