1. Cały obecny dzień to okazja do powiedzenia Bogu DZIĘKUJĘ za cały kończący się rok kalendarzowy. Oprócz rozrywki i zabawy, niech będzie dzisiaj trochę więcej modlitwy za wszystko co od Boga otrzymaliśmy.

2. Bóg zapłać tworzącym Różę Św. Marcina za prowadzenie różańca przed sumą. W najbliższą niedzielę proszę o poprowadzenie tej modlitwy tworzących Różę Św. Jadwigi Śląskiej.

3. W tym tygodniu:

- jutro, 1 stycznia 2024 r. obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryji oraz Światowy dzień Pokoju. Msze św. według porządku niedzielnego.
Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie ”O Stworzycielu Duchu przyjdź” można pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny.

- w pierwszy piątek miesiąca od 11:00 będą odwiedziny chorych. Proszę ich zgłosić.
Także tego dnia od godziny 12:00, w kościele będzie okazja do ADORACJI PANA JEZUSA w Najświętszym Sakramencie. Od godz.16:00 możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.

Porządek adoracji:

- w pierwszą miesiąca sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. Poświęcenie kadzidła i kredy. Msze św. będą według porządku niedzielnego. Po Mszy Św. o 8:00 odmówimy różaniec w intencjach wynagradzających za ludzkie grzechy obrażające Maryję.

- w najbliższą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego i zakończenie Okresu Narodzenia Pańskiego. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

4. Msze św. w tym tygodniu:
- w poniedziałek i sobotę według porządku niedzielnego,
- wtorek, środa i czwartek rano o godz. 7:00,
- w piątek o godz. 17:00.

5. Od wtorku rozpocznie się wizyta duszpasterska (nazywana kolędą), którą będę rozpoczynać od godz. 15.00, a kończyć najpóźniej o godz. 20.00.
Bardzo proszę przygotować krzyż, świecę , wodę święconą, a jeśli jej nie będzie, to ją poświęcę. Byłoby dobrze, aby była cała rodzina, abyśmy razem mogli prosić Boga o błogosławieństwo dla mieszkańców i samego domu czy mieszkania. Jeśliby ktoś chciał złożyć jakąś ofiarę z okazji kolędy to tylko w kościele na tacę, z zaznaczeniem, że jest to kolęda.

Plan wizyty duszpasterskiej na bieżący tydzień:

– wtorek (2.01.2024 r.) od godz.15:00 – ul. Zachodnia i Spokojna,

– środa (3.01.2024 r.) od godz.15:00 – ul. Wiejska,

– czwartek (4.01.2024 r.) od godz.15:00 – ul. Myśliwiecka, Wspólna i Sadowa.

Kliknij, aby powiększyć.

Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości
i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,
szatana i inne duchy złe,
które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,
mocą Bożą strąć do piekła.
Amen.