III Niedziela Wielkiego Postu


1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w miłosierdzie Boże. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych: piątkowej Drodze krzyżowej o godz. 17:00 i niedzielnych Gorzkich Żalach o godz. 15:30. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

2. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będą konkretne wyrzeczenia, niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest przecież naszym obowiązkiem.

3. Przez cały Wielki Post podejmujmy wielkopostną akcję trzeźwości. Niech Chrystus w pełni zamieszka w naszych sercach, aby przyjaźń z Nim przetrwała wszelkie życiowe próby. Nasze rodziny karmiące się jak najczęściej Eucharystią będą Kościołami domowymi, które będą promieniowały wśród świata żywą wiarą.

4. W poniedziałek, 13 marca, przypada 10. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Opatrzności Bożej oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

5. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Szkaplerznej oraz wieczorną Eucharystię o godz. 17:00. Po nabożeństwie zapraszam na spotkanie czcicieli Świętego Szkaplerza na spotkanie.

6. W piątek po nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Eucharystii zapraszam na spotkanie z Biblią.

7. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza „Caritas”, która tak skutecznie, choć bez wielkiego rozgłosu, pomaga najuboższym i będącym w potrzebie w całej Polsce oraz biednym Polakom i umęczonym wojną braciom poza granicami naszej ojczyzny. 
W zakrystii można nabyć paschaliki i miód. Ofiary przeznaczone są na działalność Caritas.

8. W przyszłą niedzielę Wielkiego Postu o prowadzenie modlitwy różańcowej proszę Różę św. Józefa Robotnika.

9. W tym tygodniu w niektóre dni (poniedziałek, wtorek i czwartek) rozpocznę dalszy ciąg zawierzania rodzin NSPJ – proszę o kontakt w zakrystii lub telefonicznie, aby umówić dzień i godzinę.***
Msze święte w tygodniu będą odprawiane według następującego porządku:


Kliknij na wykaz ⬆ aby powiększyć