Ogłoszenia


13 niedziela zwykła 

1. Kończy się czerwiec - miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości. 

2. Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka - Piotra naszych czasów. Msze św. będą o godz. 8:00 i 18:00. 

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. codziennie przed Msza Św. jest możliwość skorzystania ze spowiedzi. Od godz. 9:00 mogę odwiedzić chorych z posługa sakramentalną. Proszę, aby zgłosił chorego osobiście. W piątek od godz. 15:00 spowiedź sakramentalna w kościele. 

4. W piątek w naszym kościele odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8:00 do 18:00

Godz. Rozpoczęcia:
Adorujący parafianie i grupy różańcowe:
800
EUCHARYSTIA
900
Słoneczna, Rolna, Chmielna, Wrzosowa
 i Podkarpacka
1000
Bieszczadzka 1- poczty, Szkolna, Zielona i Zamieście
1100
Polna, Leśna, Cegielniana, Parkowa, Browarna, Stawowa, Modrzewiowa, Kortowa, Obszarowa, Sportowa i Łożańskiego.
1200
Zachodnia, Spokojna, Wiejska, Sadowa, Wspólna, Gołębia, Myśliwiecka i Cicha
1300
Wierzbowa, Beskidzka i Rzeczna
1400
Lipowa, Jaćmierska, Zielna i Szkolna
1500
kandydaci do bierzmowania
1530
rodzice i dzieci z kl. 3 SP
1600
Kwiatowa, Zagumna, Górna, Świerkowa
i Zamkowa
1700
Bieszczadzka od końca do poczty, Jesionowa, Poprzeczna, Wschodnia, Długa
1800
EUCHARYSTIA

5. W sobotę o godz. 11:00 młodzież z parafii Długie, Jaćmierz, Milcza i Zarszyn w naszym kościele mocą posługi ks. bpa Stanisława Jamrozka przyjmie sakrament bierzmowania ok. 80 osób. 

6. W sobotę o godz. 16:00 będzie pierwsza spowiedź dla dzieci, rodziców i chrzestnych przed I Komunią Św. 

7. W przyszła niedzielę będziemy zbierać ofiary do puszek dla poszkodowanych w miniony czwartek w tegorocznej powodzi w okolicach Kańczugi i Łańcuta. 

8. W przyszłą niedzielę przed sumą proszę, aby różaniec prowadziła Róża bł. Anny Jenke. 

9. Dziękuję za kwiaty do świątyni nowożeńcom Markowi i Klaudii - Bóg zapłać! ***
W tym tygodniu patronują nam:


· 29 VI - święci Apostołowie Piotr (†około 64 lub 67) i Paweł (†około 67 lub 66), dwa największe filary Chrystusowego Kościoła; obaj byli współzałożycielami gminy chrześcijańskiej w Rzymie, obaj w tym mieście oddali dla Chrystusa swoje życie, również w Rzymie są ich relikwie. 


· 3 VII - św. Tomasz Apostoł (†67), należał do grona Dwunastu powołanych przez Pana Jezusa, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską. Podczas Eucharystii módlmy się o wzrost Kościoła na całej ziemi. Będzie to nasza odpowiedź na wezwanie Chrystusa: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody…” - także, a może przede wszystkim, w wakacje. Wszyscy i wszędzie jesteśmy odpowiedzialni za Kościół. Zaniósł Ewangelię aż do Indii i tam poniósł śmierć męczeńską.

*** 
Msze święte w tygodniu będą odprawiane według następującego porządku:

Kliknij na ogłoszenia ⬆ aby powiększyć.