19 Niedziela zwykła

1. Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.

2. Sierpniowy miesiąc, naznaczony licznymi pielgrzymami do maryjnych sanktuariów na terenie diecezji, a zwłaszcza na Jasną Górę osiąga swój punkt kulminacyjny w zbliżających się uroczystościach Wniebowzięcia NMP oraz Matki Bożej Częstochowskiej. Już dziś zaplanujmy dobre przeżycie tych dni.

3. W uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, 15 sierpnia, w naszej parafii to dzień wdzięczności za plony ziemi Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego 8:00, 11:00 - suma i 18:00. Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół w uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas każdej Mszy Świętej, a uroczyste z wieńcami dożynkowymi na sumie.

4. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

14 VIII śr. - św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz,

15 VIII czw. - Najświętsza Maryja Panna w tajemnicy Jej wniebowzięcia,

17 VIII – św. Jacek (ok. 1200-1258), jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.

1. Dziękuję Michałowi i Natalii za dar kwiatów do naszej świątyni z racji ich wczorajszych zaślubin - Bóg zapłać!

2. Dziękuję za pomoc w sprzątaniu świątyni w dniu wczorajszym, a na sobotę na godz. 9:00 proszę o pomoc parafian mieszkających w następujących domach; z ul. Jaćmierska 6, 7, 15,16, 22 i 74, oraz z ul. Kwiatowej 12, 20, 25, 31 i 37.

3. W niedzielę przed sumą proszę, aby różaniec prowadziła Róża św. Marcina.

Intencje mszalne: