Ogłoszenia


2 Niedziela Wielkiego Postu

1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę. 

2. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej będą zbieraną także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.

3. Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

4. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 17:00 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 15:30. Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.

5. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć ze stolika.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
• 19 III wtorek - św. Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, patron Kościoła, dzień imienin ks. abpa seniora Józefa Michalika.


SPRAWY PARAFIALNE:

1. W środę po Mszy św. zapraszam na spotkanie członków Bractwa Szkaplerznego.

2. W niedzielę przed sumą proszę, aby różaniec prowadziła Róża św. Jadwigi Królowej pani Teresa Rysz.***

Msze Święte w tygodniu będą odprawiane według następującego porządku:


Kliknij 🔺 aby powiększyć.