19 Niedziela Zwykła

1. Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.

2. W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.

3. 15 sierpnia jest także świętem Matki Bożej Zielnej i dlatego błogosławimy dziś zioła i kwiaty, które symbolizują duchową dojrzałość Maryi i bogactwo łask, jakimi Bóg Ją od wieków obdarzył. Pobłogosławione zioła ususzmy w domu i możemy wykorzystać jako lekarstwo zimową porą. W tym dniu w parafiach przeżywamy dożynki parafialne.

4. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

· 14 VIII wtorek - św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz. - odpust w Milczy.

· 17 VIII piątek - św. Jacek (ok. 1200-1258), jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.

1. Dziękuję Paniom za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni parafialnej w piątek. Bóg zapłać!.

2. W niedzielę przed sumą proszę, aby różaniec prowadziła róża św. Siostry Faustyny - Heleny Komańskiej.

3. Sołtys Zarszyna przypomina, aby mieszkańcy drugiej części ul. Bieszczadzkiej przygotowali i przynieśli do kościoła wieniec dożynkowy 15 sierpnia.

4. Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zaprasza na pierwszy rok studiów. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej.

5. Księża Michalici i organizatorzy zapraszają na 9 Podkarpackie Wesele bez Toastu szczegóły na plakacie

Intencje mszalne: